3,177 بازدید

دانلود پایان نامه بررسی الگوریتم های داده کاوی در حل مسائل بیوانفورماتیک

چکیده

 

پیشرفت سریع علم کامپیوتر و کاربرد وسیعی که این تکنولوژی در کلیه امور زندگی بشر دارد از یک سو و حجم زیاد اطلاعات و نیاز بشر به سرعت، دقت و انسجام اطلاعات از سوی دیگر، موجب گردید تا ایجاد بانک های اطلاعاتی به عنوان یکی از موضوعات مهم و اساسی جامعه بشری مطرح شود. بانک اطلاعاتی با ساختار خاص خود،ذخیره ساختن اطلاعات را به راحتی ممکن ساخته و کاربران مجاز نیز به سادگی به اطلاعات دسترسی می یابند. سعی داریم شما را با مفهوم بانک اطلاعاتی، سیستم مدیریت بانک اطلاعاتی و فواید استفاده از این سیستم ها آشنا سازیم.

دانلود پایان نامه بررسی الگوریتم های داده کاوی در  حل مسائل بیوانفورماتیک

ابتدا ۱۰ ثانیه صبر کنید سپس با کلیک بر روی رد کردن تبلیغات دانلود نمایید.


[box type=”tip” font=”tahoma” float=”right”]برای دریافت نسخه متنی(کامل تمامی فصل ها با جزییات کامل ) آن Word و و مراجع مبلغ ۶۰۰.۰۰۰ ریا ل – معادل شصت هزار تومانرا به یکی از شماره کارت های زیر واریز نمایید و اطلاعات پرداخت را از طریق بخش تماس با من-(شماره تماس من پیامک کنید) ارسال نمایید. و یا از طریق پرداخت انلاین سایت به صورت آنی از طریق شبکه شاپرک به صورت اینترنتی واریز نمایید.

 

بانک ملی به نام مهدی فعال۱۶۰۶ – ۰۶۷۱ – ۹۹۱۸ – ۶۰۳۷ : و شماره شبا IR-91 017 000 000 010 930 580 2008

بانک سپه به نام مهدی فعال: ۷۹۸۶– ۷۳۵۰- ۱۰۱۰ – ۵۸۹۲ و شماره شبا IR32 0150 0000 0090 2300 3002 01[/box]
بیوانفورماتیک علم نوینی است که در آن با استفاده از کامپیوتر، نرم افزارهای کامپیوتری و بانکهای اطلاعاتی سعی میگردد تا به مسائل بیولوژیکی بخصوص در زمینه های سلولی و مولکولی پاسخ داده شود در این علم با بکارگیری کامپیوتر سعی می گردد تا تحقیقات وسیعتری در خصوص پروتئین ها و ژن ها به عمل آید. بدین ترتیب دو فعالیت برجسته ای که بیوانفورماتیک دانان به آن مشغول هستند پروتئومیک و ژنومیک می باشد. ژنومیک شامل تجزیه و تحلیل داده ها و اطلاعات ژنتیکی بخصوص ژنوم موجودات است. بطور خلاصه باید گفت که ژنومیک شامل توالی یابی و آنالیز ژن ها و رونوشت های آن ها در یک موجود زنده است. پروتئومیک به آنالیز پروتئین های یک موجود زنده گفته می شود. علاوه بر ژنومیک و پروتئومیک، شاخه های دیگری از علوم زیستی وجود دارند که در بیوانفورماتیک از آن ها استفاده می شود که عبارتند از: متابولومیک و ترنسکریپتومیک. در هر کدام از این بخش ها سعی می شود تا به سوالات و پیچیدگی های علم حیات (زیست شناسی) پاسخ داده شود. در حوزه متابولومیک سعی می شود تا داده هایی که در خصوص متابولیت های سلولی هستند مورد مطالعه و تجزیه و تحلیل قرار گیرد و در علم ترنسکریپتومیک داده هایی که در خصوص رونویسی از روی دی ان ای است مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. علم بیوانفورماتیک می تواند ابزاری در جهت توسعه تکنولوژی مهندسی ژنتیک و مهندسی پروتئین باشد. برخی از محققین امروزی، فصل جدیدی در حوزه علم بیوانفورماتیک معرفی می کنند که نام آن را زیست سیستم نهاده اند. زیست سیستم یا دستگاه زیستی دست یافته جدیدی است که برای پاسخگوئی به مباحث پیچیده زیستی توسط محققان بکار می رود.

در این پروژه  سعی داریم شما را با مفهوم بانک اطلاعاتی سیستم مدیریت بانک اطلاعاتی و فواید استفاده از این سیستم ها آشنا سازیم. همچنین استفاده داده کاوی در حل مسایل بیوانفورماتیک را مورد بررسی قرار داده و تعدادی از مزایای داده کاوی در علم بیوانفورماتیک را بررسی می نمائیم.

در پایان به جمع­بندی و نتیجه­گیری کلی در قالب این موضوع و الگوریتم­های مورد نظر خواهیم پرداخت و امید برآن داریم تا با ارائه این پروژه تحقیقاتی به درک مقدماتی از این بحث دست یافته باشیم و سایر دانشجویان و محققین علاقه­مند به این موضوع بتوانند استفاده بهینه را از آن ببرند.

شایان ذکر است که این پروژه ایده­های بسیاری را در ذهن ما، جهت بکارگیری و ادامه این مباحث ممکن ساخته است که بدنبال پیگیری آن­ها در مراتب بالاتر علمی خواهیم بود.

12

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* پاسخ به پرسش امنیتی ! * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.